SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTĄ FOX

27 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutomiersku zawitał szczególny gość, pani Marta Fox - pisarka głównie literatury młodzieżowej, felietonistka, eseistka, poetka, laureatka wielu prestiżowych nagród literacki. Autorka odwiedziła nas w ramach ogólnopolskiej akcji powstawania przy bibliotekach Dyskusyjnych Klubów Książki. Taki klub działa również przy naszej Bibliotec. Celem jego jest wspólne wybierenie przez uczestników książki, czytanie jej, a następnie dyskutowanie na jej temat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece, w miłej atmosferze przy herbacie, w chłodne zimowe popołunia lub zimnych napojach latem, a i coś słodkiego zawsze się znajdzie dla klubowiczów. Podczas spotkań DKK możemy podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami dotyczącymi książki. Dodatkową korzyścią włączenia się do akcji DKK jest możliwość zaproszenia wybranego przez nas autora książek na spotkanie autorskie. Tym razem była to Marta Fox. Na spotkanie z nią przyszło pod opieką nauczycieli około stu uczniów z Gimnazjum. Pani Marta opowiedziała nam o swojej pracy, inspiracjach, napisanych przez siebie książkach oraz o pracy nad nowymi powieściami. Nie zabrakło również pytań ze strony uczniów. Zwieńczeniem spotkania było rozdanie autogrfów oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć z klubowiczmi. Pani Marcie bardzo spodobało się w Lutomiersku, urzekł ją pięknie zadbany rynek, zaskoczył tramwaj przejeżdzający przez centrum. Autorka obiecał, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.