Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

10.09.2019r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską.  Pisarka opowiedziała o swoich książkach, które głównie skierowane są dla kobiet. Mają dodawać im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie.Pisanie to jej sposób na życie i nieodłączny element jej samej.

Po spotkaniu autorskim uczestnicy klubu dyskutowali na temat książki Moniki A. Oleksy – „Spacer nad rzeką”.  Jest to powieść, której akcja dzieje się głównie w przepięknym, klimatycznym Kazimierzu Dolnym. Opowiada

o miłości, zdradzie, wybaczaniu, przyjaźni, wyborach itp. – czyli generalnie samo życie. Napisana pięknym językiem. Książka czyta się sama, mimo, że prosta, wciąga od początku do końca, budzi wiele refleksji. Polecamy!

Katarzyna Enerlich w Wieruszowie

8 października odbyło się spotkanie autorskie  z pisarką Katarzyną Enerlich  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pani Kasia jest  niezwykle energiczną osobą,  znawczynią ziół i naturalnych kosmetyków, a także nauczycielką jogi.  Ten szeroki wachlarz umiejętności spowodował, że pisarka opowiadała uczestniczkom spotkania o wszystkim! O sobie, swoich pasjach, napisanych książkach, obcowaniu z naturą.  Opowiedziała też o własnych przepisach na naturalne kosmetyki i ich zastosowaniu. Spotkanie  wypełnione było salwami śmiechu oraz licznymi pytaniami uczestniczek.

Na zakończenie czytelniczki mogły otrzymać autograf z osobistą dedykacją naszego gościa po zakupieniu książki.

Spotkanie finansowane było ze środków Instytutu Książki w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

„Szkoła żon” i nie tylko – spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

21 czerwca 2016r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie, odbyło się spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz.

Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek literatury kobiecej. Jej dorobek pisarski to kilkanaście książek, a na kolejne ma już podpisane umowy z wydawcą. Twórczość jej wyróżnia ogromne poczucie humoru, ale porusza też w swoich książkach bardzo ważne i trudne tematy.

Najpierw przedstawiła nam swoją drogę do pisarstwa. Z wykształcenia  jest bankowcem, a pisać zaczęła dopiero po urodzeniu dzieci. Opowiadając o swoim pisaniu jednocześnie rozśmieszała, ale i wzruszała.  Przytaczała wiele anegdot związanych z pisarstwem, ale również dotyczących życia prywatnego. Śmiałyśmy się, słuchając  jak powstała książka /erotyk/ „Szkoła żon”, czy też  jakie miała przygody w Wietnamie, gdzie ma wierne grono czytelniczek.

Magdalena Witkiewicz to osoba bardzo otwarta do ludzi. Ma duży dystans do siebie i swojego pisarstwa. Na zakończenie odpowiadała na pytania słuchaczy. Nie zabrakło też wpisów do książek, które można było kupić na spotkaniu oraz pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas - Łoniewską

We wtorkowe popołudnie 20.06. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  w Wieruszowie, sympatycy książek i czytania spotkali się z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską. Jest to autorka znanych i lubianych książek np.: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „W szpilkach od Manolo” czy też trylogii „Zakręty losu”, „Szukaj mnie wśród lawendy”. Pisze książki łączące sensację z romansem, bardzo dokładnie analizując środowisko, w jakim osadza swoich bohaterów. Zadebiutowała w 2010r. powieścią  „Bez przebaczenia”.

Z humorem i pasją opowiadała o początkach swojej pracy twórczej, którą najpierw traktowała bardzo hobbistycznie. Poznaliśmy historie powstawania jej niektórych powieści, zdradziła co stanowi inspiracje do ich pisania i skąd czerpie pomysły na postacie głównych bohaterów. Zaprezentowała i omówiła również swoje najnowsze dzieło „Wszystko wina kota”.

Uczestnicy spotkania zadawali pytania, na które bardzo wyczerpująco odpowiadała. Jest osobą bardzo ciepłą, sympatyczną i kontaktową. Po spotkaniu można było zakupić książki pisarki, otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To było wyjątkowe spotkanie z energetyczną osobą, która z pasją potrafi opowiadać o swoich książkach i zachęcić do czytania.

Spotkanie to odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przy współpracy z Instytutem Książki.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

13 październik br. /wtorek/ był wspaniałym dniem dla miłośników książek autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Dzięki programowi realizowanemu z Instytutem Książki, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki -  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła autorkę serii „Cukiernia pod Amorem” czy też „Podróż do miasta świateł” panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk.

Autorka z humorem opowiadała o swoim pisaniu. Dowiedzieliśmy się,  czy od razu były zaplanowane trzy tomy „Cukierni pod Amorem” i skąd tak dobrze zna historię XIX wieku, w którym toczy się część akcji powieści. Opowiadała o swojej młodości, o marzeniach i jak to się stało, że jako historyk teatru została pisarką.  Pokazała nam pierścionek, który otrzymała bardzo dawno od swojej cioci, o którym wspomina w swoich książkach, również w wydanej ostatnio pt. „Kalendarze”.

Zadawano wiele ciekawych pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Można było zakupić książki naszego gościa, otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcie.

Uczestnicy spotkania z uśmiechem i zadowoleniem wychodzili z biblioteki, dziękując pani Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk za napisane książki i ciekawe spotkanie.