Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Barbara Kosmowska w Strzelcach Wielkich Kategoria: Spotkania autorskie DKK przy GBP w Strzelach Wielkich Utworzono: czwartek, 26 kwiecień 2013 Daniela Duchowska W dniu 16 kwietnia 2013 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich gościł pisarkę Panią Barbarę Kosmowską. Pani Barbara Kosmowska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki tj. " Teren prywatny", " Prowincja", " W górę rzeki", „ Niebieski autobus", " Hermańce" czyta się z wielką przyjemnością. Największy rozgłos zyskała książka "Teren prywatny", za którą pisarka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim pod nazwą " Dziennik polskiej Bridget Jones" zorganizowanym przez wyd. Zysk i S- ka. Podczas spotkania opowiadała o swoim życiu, rodzinie, drodze literackiej i karierze naukowej. Odpowiadała na pytania zgromadzonej publiczności, mówiła o pomysłach na powieści, różnicach miedzy pisaniem dla młodzieży a dla dorosłych, łączeniu życia zawodowego z prywatnym. Pani Barbara Kosmowska jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Na spotkaniu przedstawiła swoją najnowszą powieść dla dzieci i młodzieży „ Dziewczynka z parku" a także opowiadała o mającej się ukazać nowej powieści dla dorosłych " Ukrainka". W swoich książkach pisarka podejmuje tematy trudnych czasów, w jakich przyszło żyć współczesnemu czytelnikowi a poprzez ciekawe portrety bohaterów pokazuje różne postawy moralne i wybory przed którymi stajemy w życiu. Pani Kosmowska uważa się za pracowitą kobietę, która ma czas zarówno ma bycie mamą, żoną oraz pisarką. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie autorka podpisywała klubowiczom i czytelnikom swoje książki oraz pozowała do wspólnego zdjęcia. Pani Barbarze Kosmowskiej życzymy dużo sukcesów w pracy zawodowej i pisarskiej. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz sięgniemy po nową książkę jej autorstwa.