Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

A. Lingas-Łoniewska w Strzelcach Wielkich

W dniu 20.06.2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Lingas – Łoniewską – autorką takich powieści jak min. „Szósty”, „Jesteś moja dzikusko”, „Boys from hell” czy  trylogii „Szukaj mnie wśród lawendy”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, pod patronatem Instytutu Książki.

Agnieszka Lingas – Łoniewska przyjechała do nas z Wrcoławia, gdzie mieszka i pracuje. Opowiedziała czytelniczkom o sobie i swojej twórczości, jednocześnie promując najnowszą książkę zatytułowaną „Wszystko wina kota!”. Pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt ze słuchaczkami i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Okazała się osobą bardzo otwartą i pozytywnie nastawioną do życia. W trakcie spotkania istniała możliwość zakupu książek autorki. Na pożegnanie, w ramach akcji pisarki „Karma zamiast kwiatka”, Agnieszka Lingas – Łoniewska otrzymała od biblioteki karmę dla zwierząt, która zostanie przez nią dostarczona do jednego z wrocławskich schronisk.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

 

 

            Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Strzelcach Wielkich w poniedziałkowy wieczór 19 września gościliśmy Hannę Cygler – pisarkę  powieści obyczajowych i tłumaczkę  -na stałe mieszkającą w Gdańsku.

Na spotkanie przybyło 30 osób, w tym gościliśmy członkinie  DKK  z zaprzyjaźnionej  Gminnej Biblioteki  z Sulmierzyc. 

Hanna Cygler absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim zawodowo zajmuje się tłumaczeniami ze szwedzkiego i angielskiego, prowadzi własne biuro tłumaczeń.

Pisze – jak sama mówi dla przyjemności, w swoim dorobku ma już 17 powieści.

Debiutowała w 2003 roku książką „3 razy R", natomiast ostatnia powieść  pt. „Za cudze grzechy" ukazała się w bieżącym roku i stanowi kontynuację wątków rozpoczętych w „Cudzym domu”.

Pisarka barwnie opowiadała o pomysłach na książki, bohaterach i wątkach powieści, wydawcach, nowych pomysłach i książkach , które „nosi w głowie”.

Spotkanie było okazją do zadawania pytań autorce, Pani Cygler wyczerpująco opowiadała o trudnych początkach drogi literackiej i związanych z tym wielu również zabawnych sytuacji, o tym jak pisanie może stać się  życiową  pasją.

Spotkanie przebiegało  w miłej i sympatycznej atmosferze. Można było zakupić książki Hanny Cygler i zdobyć autograf autorki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w GBP w Strzelcach Wielkich

     Dyskusyjny Klub Książki działający przy GBP w Strzelcach Wielkich gościł w dniu 17.09.2014r. Panią Irenę Matuszkiewicz. Na spotkanie przybyło 25 osób.

Pani Irena Matuszkiewicz urodziła się w Tarnawatce na Lubelszczyźnie, mieszka we Włocławku. Z wykształcenia polonistka, z zawodu dziennikarka. Od wielu lat jest pisarką. Autorka wspaniałych książek takich jak: „Agencja złamanych serc”, „Dziewczyny do wynajęcia”, „Seryjny narzeczony”, „Nie zabijać pająków”, „Szepty” i inne.

Pisarka jest cenioną autorką powieści, których głównymi odbiorcami są kobiety. Jej książki bliskie są życia, opowiadają o naszych życiowych problemach, które każdego z nas w jakiś sposób dotykają. Autorka umiejętnie łączy realizm z fikcją, czego efektem są powieści o wciągającej fabule, doprawionej inteligentnym poczuciem humoru.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, pisarka jest osobą niezwykle sympatyczną i otwartą, chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane pytania, opowiadając o istocie swojego pisarstwa, przytaczając przy tym zdarzenia z życia prywatnego i różne ciekawe spostrzeżenia.  Na pytanie, kiedy napisze następną książkę, odpowiedziała, że napisana książka ukaże się w październiku tego roku.

Po spotkaniu była możliwości zakupienia książek oraz otrzymanie autografu od Pani Ireny Matuszkiewicz. Klubowiczki pozowały do wspólnego zdjęcia z pisarką.

 

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

              W dniu 28.04. 2015 r.  po raz trzeci w ramach Projektu  Dyskusyjne Kluby Książki  przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich odbyło się spotkanie autorskie. Tym razem gościem spotkania była Pani Hanna Kowalewska.

Hanna Kowalewska- to pisarka o dużych możliwościach warsztatowych , tworzy zarówno poezję, prozę jak i  opowiadania, ma też w dorobku dramaty, słuchowiska i scenariusze filmowe.

Jest autorką uwielbianej przez czytelników powieści „Tego lata w Zawrociu”, która zdobyła  I nagrodę w konkursie na powieść polską, oraz została przetłumaczona na  język niemiecki i włoski. Kontynuacja tej powieści to: „Góra śpiących węży” , Maska Arlekina „ ,Inna wersja życia” , „Przelot bocianów”.

Opowiadała o najważniejszej dla niej książce „Julita i huśtawki”, która w 2003 r. została uznana za Książkę   Roku. Autorka wydała również tomik wierszy; „Winoroślinność”/1988/ ,i „Anna tłumaczy  świat”/1990/ , oraz zbiór opowiadań ‘Kapelusz z zielonymi jaszczurkami”.

Mimo, iż nieustannie szuka literackich wyzwań i nowych tematów, w jej utworach można znaleźć stałe motywy: samotność, śmierć, skomplikowane związki i uczucia.

Uczestnicy spotkania zadawali autorce pytania: pytano o książki, bohaterów, realia historyczne opisywanych wydarzeń jak również o aspekty współpracy z wydawnictwem.

Ważnym punktem spotkania była promocja najnowszej książki, której premiera była kilka dni przed przyjazdem pisarki. To książka pt. „Tam, gdzie nie sięga już cień”. Pisarka opowiada w swojej książce poruszającą historię, w której znaleźć możemy trudne tematy, zaskakujące tajemnice i nieplanowane miłości. Autorka recytowała nam kilka fragmentów tej książki.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej i kameralnej atmosferze. Pisarka chętnie rozdawała autografy i wpisała się do kroniki naszej biblioteki. Była możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa. Pani Hanna Kowalewska chętnie pozowała do wspólnego zdjęcia. 

 

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Barbara Kosmowska w Strzelcach Wielkich Kategoria: Spotkania autorskie DKK przy GBP w Strzelach Wielkich Utworzono: czwartek, 26 kwiecień 2013 Daniela Duchowska W dniu 16 kwietnia 2013 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich gościł pisarkę Panią Barbarę Kosmowską. Pani Barbara Kosmowska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki tj. " Teren prywatny", " Prowincja", " W górę rzeki", „ Niebieski autobus", " Hermańce" czyta się z wielką przyjemnością. Największy rozgłos zyskała książka "Teren prywatny", za którą pisarka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim pod nazwą " Dziennik polskiej Bridget Jones" zorganizowanym przez wyd. Zysk i S- ka. Podczas spotkania opowiadała o swoim życiu, rodzinie, drodze literackiej i karierze naukowej. Odpowiadała na pytania zgromadzonej publiczności, mówiła o pomysłach na powieści, różnicach miedzy pisaniem dla młodzieży a dla dorosłych, łączeniu życia zawodowego z prywatnym. Pani Barbara Kosmowska jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Na spotkaniu przedstawiła swoją najnowszą powieść dla dzieci i młodzieży „ Dziewczynka z parku" a także opowiadała o mającej się ukazać nowej powieści dla dorosłych " Ukrainka". W swoich książkach pisarka podejmuje tematy trudnych czasów, w jakich przyszło żyć współczesnemu czytelnikowi a poprzez ciekawe portrety bohaterów pokazuje różne postawy moralne i wybory przed którymi stajemy w życiu. Pani Kosmowska uważa się za pracowitą kobietę, która ma czas zarówno ma bycie mamą, żoną oraz pisarką. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie autorka podpisywała klubowiczom i czytelnikom swoje książki oraz pozowała do wspólnego zdjęcia. Pani Barbarze Kosmowskiej życzymy dużo sukcesów w pracy zawodowej i pisarskiej. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz sięgniemy po nową książkę jej autorstwa.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi