Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią DKK Trębaczew

Po raz kolejny w ramach DKK działającego przy Filii Bibliotecznej w Trębaczewie mogliśmy zorganizować spotkanie autorskie. W tym roku naszym gościem był Szymon Hołownia - dziennikarz, publicysta, laureat wielu nagród, autor kilkunastu książek m.in. „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Święci codziennego użytku”, „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, „Święci pierwszego kontaktu”. Założyciel Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka finansujących, m.in. działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum  w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Współprowadzący wraz z Marcinem Prokopem program telewizyjny "Mam talent".
Podczas spotkania dziennikarz opowiadał w jaki sposób można zmienić coś w swoim życiu, aby być bardziej otwartym na drugiego człowieka, aby włączyć się w „produkcję dobra”. Subtelnie i lekko żartobliwie mówił o swych wyborach moralnych, o dwukrotnej próbie zostania kapłanem. Ogromna wiedza, fascynujące opowieści o tym co jest ważne w życiu każdego człowieka zjednały dziennikarzowi wielu nowych wielbicieli.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania przyszedł czas na autografy oraz krótkie rozmowy dające możliwość do prywatnych podziękowań.