Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Rodzina Penderwicków" Jeanne Birdsall

„Rodzina Penderwicków”, to pełna humoru książka, opowiadająca o niezwykłych, wakacyjnych przygodach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Głównymi bohaterkami książki są cztery siostry Penderwick : Batty, Jane, Skye i Rosalinda. Każda ma inny temperament, zainteresowania i pomysły. Rosalinda, jako najstarsza, próbuje opiekować się wszystkimi, Jane pisze książki, Skye jest rozrabiaką, a Batty biega wszędzie z przypiętymi na plecach skrzydłami motyla.

Akcja opowieści rozgrywa się w posiadłości pani Tifton, gdzie tytułowa rodzina, czyli dziewczyny z tatą i ich psem, spędza wakacje. Cztery dziewczynki mogą, więc korzystać z uroków lata, ale przyzwyczajone do braku nadzoru, zapominają o surowych zasadach pani Tifton i wpadają bez przerwy w tarapaty. Z opresji wychodzą często dzięki pomysłowości i łączącej je przyjaźni, bo dla nich rodzina jest najważniejsza.

Książka nam się podobała, nawet bardzo i chcemy przeczytać jej drugą część, żeby dowiedzieć się o dalszych przygodach czterech sióstr, ich taty i Psiska. A także, jak potoczą się losy ich przyjaźni z dwoma chłopcami, których poznały w czasie wakacji – Cagney'a i Jeffrey'a.

Recenzja zbiorowa dzieci z DKK
przy Filii nr 2 MBP w Pabianicach

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi