Spotkanie z Danielem Odija-DKK Uniejów

W dniu 25 września uniejowska biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie realizowane w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki. Mieliśmy  okazję gościć współczesnego pisarza młodego pokolenia Daniela Odija.

Pan Daniel pracuje w słupskim oddziale Telewizji Polskiej.. Przez pewien czas był felietonistą tygodnika społecznego „Ozon”.

Odija publikował w wielu periodykach literackich, W 2000 roku ukazał się pierwszy zbiór opowiadań  pt. Podróże w miejscu. Kolejne jego książki toUlica (2001), Tartak (2003), Szklana huta (2005), Niech to nie będzie sen (2008) , Kronika umarłych . Jego twórczość zalicza się do tzw. Prozy Północy. Powieść Tartak w 2004 znalazła się wśród finalistów Nagrody Nike. Odija jest też współautorem słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Na początku spotkania pisarz opowiadał, jak to się stało, że zajął się pisaniem. Mówił o swoich książkach, o tym jak rodzą się pomysły. Dowiedzieliśmy się również, że pisanie książek jest dla niego sposobem na życiowe problemy i niepowodzenia.

Osoby zebrane zadawały mnóstwo  wnikliwych pytań ,na które Odija chętnie odpowiadał. Była niezmiernie ciekawa dyskusja.

Spotkanie autorskie trwało ponad półtorej godziny i miało charakter wizyty towarzyskiej przy  herbatce i słodkościach.