Agnieszka Frączek w bibliotece na "Piaskach"

Spotkania autorskie z Agnieszką Frączek

17 czerwca w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Frączek z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU w Pabianicach. Pisarka z wykształcenia jest doktorem habilitowanym językoznawstwa i germanistką, Podczas spotkania czytała fragmenty swojej twórczości . Zaprezentowała m.in. fragmenty książek „Kanapka i innych wierszy kapka” oraz „Jedna literka a zmiana wielka” w których interpretowała znaczenie homonimów i homofonów. Pisarka jest także wielką miłośniczką kotów, fakt ten również wpłynął na jej twórczość. Publiczności zaprezentowała fragmenty książki „Kotostrofy czyli o kotach strofy”, w której opisuje perypetie swoich pupili. Również dużo opowiadała o swoich zwierzętach. Na zakończenie Agnieszka Frączek odpowiadała na pytania przygotowane przez gości. Na ich podstawie podopieczni PSOUU dowiedzieli się m.in. , że pisarka mieszka w Warszawie, jest też wykładowcą na tamtejszym uniwersytecie, często jeździ na Mazury, ma męża i córkę, suczkę rasy lablador oraz przygarnięte 4 koty. Nie zamierza pisać w języku niemieckim ani książki na temat odchudzania.

Katarzyna Kuchler