Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

W dniu 4 kwietnia 2011 roku do Filii nr 3 zawitał wyjątkowy i długo oczekiwany Gość. Był nim znany i lubiany pisarz -Paweł Beręsewicz. Jest on autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. Za książkę zatytułowaną „Co tam u Ciumków?” otrzymał nagrodę Guliwera w krainie Olbrzymów, przyznaną przez czasopismo „Guliwer” w 2005 roku. W swoim dorobku pisarskim ma około 20 książek m. in.: „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książek. Uczestnikami tej interesującej imprezy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 i 34 w Łodzi, Klubowiczki DKK oraz inni zaproszeni goście. W sumie gościliśmy 44 osoby.

Paweł Beręsewicz okazał się sympatycznym i miłym człowiekiem. Na spotkanie przyjechał

z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in.: „Wielki słownik polsko-angielski” inapisane przez niego książki.

Pisarz przedstawił się dzieciom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Podczas wizyty zaprezentował swoje książki, a przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia. Jednak, najlepszą zabawą literacką jaką zaproponował był „pojedynek rewolwerowców”. Była to gra, w której wygrywał szybszy uczestnik. Pan Paweł mówił o wielu przygodach, jakie miały miejsce w jego życiu m.in. przytoczył historię o swoim pobycie w Prowansji.

Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Duże zadowolenie wywołała odpowiedź na pytanie pt.: „Jaka jest ulubiona książka napisana przez Pana?, na które odparł: „Uważam, że są to moje dzieci i z każdego dziecka jestem zadowolony”.

Na końcu spotkania odbyły się luźne rozmowy przy degustacji „wiosennych kanapek”. Paweł Beręsewicz rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • pb1
  • pb10