„Smerfne Jeże” bawią się i dyskutują w konstantynowskiej bibliotece

Za oknem sypie śnieg, ale taka pogoda nie przestraszyła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Barwne Dzieci”, które odpowiadając na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, już od samego rana odwiedziły konstantynowską bibliotekę.

Na małych gości w bibliotece czekał Teatrzyk Kukiełkowy wraz z zimowym przedstawieniem do książki pt.”Jak przetrwasz mroźną zimę, kopciuszku?” I nie chodziło tu o dziewczynkę znaną z bajki pt.”Kopciuszek”,  ale o ptaszka, którego od wiosny do jesieni możemy spotkać w naszym kraju.

Nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, a następnie sami, zgodnie z własnym pomysłem, animowali pacynkami, tworząc przy tym oryginalne dialogi. W drugiej części spotkania przyszedł czas na rozmowę o tym, jak leśne zwierzęta i ptaki radzą sobie zimą ze znalezieniem pożywienia. W dyskusji bardzo pomogły nam wiadomości zaczerpnięte z wcześniej oglądanego spektaklu.

W kolejnej części spotkania przeglądaliśmy biblioteczne książki, a pani bibliotekarka mówiła krótko o tym, jakie są ciekawe i zachęcała do wypożyczenia.

Bardzo dziękujemy „Smerfnym Jeżom” za odwiedziny w bibliotece i udział w dyskusji.

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin.