Dlaczego nie warto kłamać? - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece.

W dniu 17 października 2016 r. w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej bibliotece, uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Na wstępie spotkania, Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy zaprezentował naszym gościom bajkę Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha Kłamczucha” Wszyscy z zainteresowaniem śledziliśmy perypetie pewnej kozy, która kłamiąc wyrządziła wokół siebie dużo zła i sama wpadła w niemałe kłopoty.

Po zakończeniu przedstawienia rozmawialiśmy o kłamstwie i jego skutkach. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że NIE WARTO KŁAMAĆ, ponieważ "KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI", co oznacza, że szybko się wyda, a kłamiącego może spotkać kara i będzie mu wstyd. W dodatku, kłamiąc, można kogoś bardzo skrzywdzić.

Na szczęście w naszej bajce wszystko dobrze się skończyło, a Kozucha nie zapomniała o magicznym słowie przepraszam.

W drugiej części spotkania, zajrzeliśmy do  baśniowego świata bibliotecznych książek. Pani bibliotekarka otwierając przed nami kolejne książki, opowiadała krótko jakich bohaterów spotkamy w książce, a do nas należała decyzja, którą z nich wybierzemy do domu.

Dziękujemy za wspólną zabawę oraz ważną dyskusję i zapraszamy ponownie.

Czekają na Was zarezerwowane książki!