„ Mój przyjaciel Kemushi” – wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 23 maja 2016 r. w piękny, wiosenny poranek Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci zaprosił na swoje spotkanie przedszkolaków z Przedszkola nr 1          w Konstantynowie Łódzkim.

Wysłuchaliśmy baśniowej historii pt. „Mój przyjaciel Kemushi” autorstwa Nathalie Dargent. Opowieść tę zaprezentował nam Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy. Dowiedzieliśmy się, jak to się dzieje, że z niepozornej gąsienicy powstaje piękny, kolorowy motyl. Rozmawialiśmy też o zmieniających się porach roku i o związanych z tym przemianach w przyrodzie.
Na zakończenie spotkania wspólnymi siłami, wypowiadając tajemnicze zaklęcie, zamieniliśmy kolorowe piłeczki w barwne motyle, które z naszą pomocą wirowały nad wiosennym kwiatkiem czyli kolorową chustą.
Na zakończenie spotkania, każdy z naszych klubowiczów wybrał i zarezerwował do wypożyczenia najciekawszą z bibliotecznych książek.
Dziękujemy za odwiedziny i zapaszmy ponownie wraz z rodzicami.