"Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Znacie już Franka? My poznaliśmy go na styczniowym spotkaniu DKK dla dzieci i jesteśmy nim wszyscy zauroczeni :-) Franek to bardzo sympatyczny króliczek. Chodzi do przedszkola i uwielbia bawić się z innymi dziećmi ze swojej grupy. Jest życzliwy dla innych. Niestety czasami zachowuje się niegrzecznie. Na szczęście zawsze stara się poprawić i przeprosić za swoje postępowanie. "Królik Franek" to cała seria książeczek, w każdej przedstawiona jest inna sytuacja. Opowiadanie, które czytaliśmy pt. "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy" porusza problem przegrywania. Franek jest mistrzem gry w memory, czym lubi się chwalić. To jest jego ulubiona zabawa w przedszkolu. Pewnego dnia dostaje ją od rodziców w nagrodę za właściwie zachowanie. Jest przekonany, że skoro w przedszkolu jest najlepszy w tę grę, to w domu również pokona wszystkich. Okazuje się jednak, że nie zawsze można wygrywać. Franek nie potrafi tego zrozumieć. Kto i jak mu to wytłumaczy musicie dowiedzieć się już sami :-) Te książeczki to świetny punkt do rozmowy z naszym przedszkolakiem. Każda z nich porusza bliskie naszemu dziecku zagadnienia i problemy. Do tego jest fajnie napisana i ma bajeczne ilustracje :-)

Dodatkowym atutem tej książeczki jest pokazanie, jaką przyjemnością jest spędzanie wolnego czasu z rodziną - nie przed telewizorem i ze smartfonami w dłoniach, ale podczas wspólnego grania w planszówki. To naprawdę buduje i wzmacnia więzi rodzinne, które należy pielęgnować. Mam nadzieję, że niejedna rodzina dzięki tej lekturze zapoczątkuje weekendowe czy wieczorne maratony gier.