"Tappi i wspaniała przyjaźń"

Tappi i wspaniała przyjaźń

Dwudziestoosobowa grupa “Gwiazdeczek” z PM nr 15, dnia 15 września 2016 roku, z zaciekawieniem wysłuchała przesympatycznych opowiadań o Tappim.

„Tappi i wspaniała przyjaźń” to magiczne i urocze historie Marcina Mortki, zilustrowane przez Martę Kurczewską, które zachwycą czytelników w każdym wieku, idealne do czytania w domu i w przedszkolu. Opowiadania poruszają tematy bliskie najmłodszym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy. Są dobrzy i źli bohaterowie, dobro jest nagradzane, zło – karane, silniejsi i odważniejsi pomagają słabszym, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością. W czarodziejskim Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny Wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych, jak on - jest renifer Chichotek i kruk Paplak, myśliwy Haste i kowal Sigurd. Są też Elfy i pradawne duchy lasu – Dziadek Wodospad i Dąb Starodziej.

Miłe, ciche i mądre opowieści – dla czytelników małych i dużych. Czego chcieć więcej...

Zapraszam do lektury.