"Basia i urodziny w muzeum" - idealna pozycja dla przedszkolaków.

Książka "Basia i urodziny w muzeum", to książeczka dla dzieci, autorstwa Zofii Staneckiej, która powstała we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, po to by promować muzeum oraz zajęcia w nim organizowane. Na stronie Muzeum Narodowego w Warszawie, znajdziecie szereg propozycji dla dzieci i rodziców, a wśród nich opisane w książeczce zajęcia urodzinowe "Magiczny świat księżniczek i rycerzy".

Basia i jej starszy brat Janek dostali zaproszenie do Anielki na urodziny, które odbędą się w Muzeum Narodowym. Dzieci miały przebrać się za królewny i rycerzy. Niestety Basi pomysł ten wydał się nudny i pewnie zrezygnowałaby z udziału w urodzinach, gdyby nie mama. W Muzeum Narodowym dzieci bawiły się bardzo dobrze. W ramach zorganizowanych zajęć muzealna animatorka uczy robić nakrycie głowy dla rycerza i dla księżniczki, wyjaśnia takie pojęcia jak: henniny czy chaperon. Obala również wiele powszechnie utwierdzonych wśród dzieci mitów o rycerzach, iż cały czas chodzili oni w hełmach i zbrojach. Dzieci dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o życiu księżniczek na dworze, oglądają i omawiają różne obrazy, a przy tym oczywiście fantastycznie się bawią.

Może i zabawa dla sześciolatki nie do końca jest żywiołowa, gdy konieczne jest przestrzeganie manier księżniczki (lub tak zwanych „manierek”), ale na pewno takie urodziny długo pozostają w pamięci.

"Basia i urodziny w muzeum" to idealna pozycja dla przedszkolaków. Wesoła i zwariowana dziewczynka na pewno przypadnie do gustu najmłodszym. Duża czcionka oraz kolorowe i bardzo ładne ilustracje, wykonane przez Mariannę Oklejak, bez wątpienia sprawiają, że książka jest jeszcze ciekawsza.