Tylko Matylda- książka dwóch pokoleń?

Spotkanie klubowiczów inaugurujące działalność DKK przy GBP w Smardzewicach odbyło się 22 października 2009 r. Debiutancką książką omawianą na spotkaniu była "Tylko Matylda" Mikołaja Wójcika. Była dla nas inspiracją do dyskusji, czy możliwa jest przemiana charakteru człowieka pod wpływem zachowania innych. Uczestnicy spotkania zgodnie orzekli, że książka "Tylko Matylda" jest książką wielopokoleniową, lekturą zarówno dla młodzieży jak i dla rodziców. I właśnie relacje między dziećmi, a rodzicami były wątkiem, któremu poświęciliśmy więcej uwagi.

Zwróciliśmy uwagę na zawarte w książce wartości i zasady moralne, które mają swoje odniesienie w Biblii często przez autora cytowanej. Na nasze następne spotkanie przeczytamy "Pierwszą miłość" Marty Fox.