"Kobieta w oknie"- spotkanie DKK w Kleszczowie

Dnia 21.06. miało miejsce kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki połączone z marszem nordic walking „Dla Niepodległej”. Głównym celem takiej inicjatywy była chęć uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku jedna z członkiń DKK, która na co dzień uprawia ten sport, przeprowadziła krótkie szkolenie poprawnej sztuki chodzenia z kijkami oraz zaproponowała kilka ćwiczeń rozgrzewających. Każdy z uczestników otrzymał także bransoletkę odblaskową z logo DKK. Marsz „Dla Niepodległej” przebiegał na trasie Kleszczów SOLPARK- Łuszczanowice.

W czasie przerwy uczestnicy marszu rozmawiali na temat przeczytanej książki „Kobieta w oknie”. Bohaterką książki jest Anna Fox, kobieta całe dnie spędza w internecie, przed telewizorem lub szpiegując swoich sąsiadów aparatem fotograficznym. Pewnego dnia obserwuje sytuacje, której nie powinna widzieć. Wraz z biegiem książki wychodzą na jaw mroczne sekrety kobiety. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że książka była bardzo nieprzewidywalna. Autor bardzo się starał by fabuła książki zaskoczyła wszystkich czytelników.

Choć pogoda tego nie była idealna to kondycja i humory dopisały wszystkim „chodziarzom” i marsz można było uznać za udany.