"Mors, Pinky i archiwum.." 21.06.2018 DKK dla dzieci, MGBP Wieruszów

21.06  w MGBP mieliśmy ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przed wakacjami.  Naszą lekturą była książka Dariusza Rekosza „Mors, Pinky i archiwum Pułkownika Bergmana”.  Autokarowa wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie rozpoczyna się dla Morsa i Pinky -szkolnych detektywów- zagadkową kradzieżą w małym sklepie ze starociami, prowadzonym przez Władysława Piątka – weterana II wojny światowej. Kradzież naprowadza bohaterów na zagadkę, związaną z ukryciem cennego archiwum pułkownika Bergmana (żołnierza niemieckiego), którą postanawiają rozwiązać wraz z dorosłymi.

Dzieciom bardzo podobała się lektura, ponieważ zawierała w sobie wątek przygody i zagadki. Długo dyskutowaliśmy na temat przygody i umiejętności Morsa i Pinky. Na koniec sami rozwiązywaliśmy tajne szyfry, co dało nam dużo radości.