Pierwsze powakacyjne spotkanie DKK dla dzieci - aż 4 grupy

Po wakacyjnej przerwie Dyskusyjny Klub Książki dla najmłodszych wznowił swoje spotkania.
We wrześniu spotykaliśmy się aż czterokrotnie z racji licznej grupy przedszkolaków.
Na spotkaniu każdej z grup czytaliśmy inną książkę. A były to:
"Otwórz okienko" – Heleny Bechlerowej. Bohater książki krasnal Michałek na pokład własnoręcznie wybudowanej łodzi chciał zabrać kolejno: kotka Bartosza, pieska Pufka, wiewióreczkę Fruzię, zajączka Dyzia, kaczorka Kwaczka i misia.
Początkowo wszyscy odmówili krasnoludkowi, ale na koniec wszyscy zaproszeni koledzy zdecydowali się popłynąć na spotkanie wielkiej przygody.
Drugi utwór "Nadęty jak balon" pochodzący ze zbioru "Kacperiada" Grzegorza Kadepki opowiada o tacie Kacpra, który po ugotowaniu własnoręcznie makaronu był z siebie tak dumny, że chodził "nadęty jak balon". Ale określenie to ma też negatywne znaczenie, gdyż oznacza kogoś zarozumiałego.
Na trzecim spotkaniu czytaliśmy opowiadania z książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Ta przezabawna pozycja opowiada o tym, gdzie uciekają i co "robią" nasze skarpetki kiedy po wyciągnięciu z pralki stwierdzamy, że jest ich mniej niż przed rozpoczęciem prania.
Na ostatnim wrześniowym spotkaniu czytaliśmy o pewnej dziewczynce i tajemniczym zwierzątku, które zamieszkało w jej brzuchu. Była to książka "W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko" autorem której jest Grzegorz Kasdepke. Po przeczytaniu książeczki dowiadujemy się, że tym mieszkańcem brzucha jest po prostu głód.
Każda z tych książek dostarcza innych wrażeń. Przedstawia inne przygody zupełnie różnych bohaterów ale łączy je jedno: czytanie ich sprawia ogromną frajdę, skłania najmłodszych do przemyśleń a humor w nich zawarty wywołuje uśmiech.