Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Konkurs „W KADRZE I DYMKU” – relacja

6 listopada 2019 r. odbył się w naszej bibliotece nietypowy konkurs – konkurs wiedzy o komiksie “W kadrze i dymku”.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z dwudziestu pytań o różnym stopniu trudności. Były pytania dotyczące teorii komiksu, jak i konkretne o postacie z różnych serii oraz ogólne, wymagające chwili namysłu, np. o zalety komiksu jako medium.

W relacjach “na gorąco” konkursowicze przyznali, że test nie nastręczył im specjalnych problemów poza… pytaniem o dowcip, który opowiadał Wódz Wielki Niepokój z albumu “Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko” Tadeusza Baranowskiego. Dla zainteresowanych – dowcip był o Gąsce Balbince.

Uczestnicy byli dobrze przygotowani do testu, o czym świadczyły odpowiedzi na pytanie otwarte, dotyczące nazwisk znanych im rysowników. Wszyscy podali nazwiska, niektórzy nawet kilkanaście! Drugim etapem konkursu było napisanie krótkiego (na jedną stronę formatu A4) eseju/ opowiadania o ulubionym bohaterze komiksowym lub filmowym, z którym dany uczestnik się utożsamiał. Suma punktów z obu etapów (i decyzje jurorów) zadecydowały o ostatecznej punktacji.

Całość: https://pbp.sieradz.pl/kmf/2019/11/08/konkurs-w-kadrze-i-dymku-relacja/

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi