"Nieodnaleziona" w DKK przy GBP w Klonowej
- Szczegóły
- Kategoria: Relacje DKK przy GBP w Klonowej
- Utworzono: czwartek, 16, kwiecień 2020 23:06
- Agnieszka Musialska
Data spotkania: 25.02.2019 r.
25 lutego 2019 roku odbyło się 37. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Klonowej, aby porozmawiać o wrażeniach po lekturze książki Remigiusza Mroza pt. „Nieodnaleziona”. Autor określony został jako król polskiego kryminału i chyba niebezpodstawnie, bo jest autorem ponad 30 książek, głównie kryminalnych bądź thrillerów.
Fabuła książki osadzona jest w Opolu, rodzinnym mieście pisarza. Sam początek wydaje się dość niewinny – poznajemy parę zakochanych, którzy znają się „od zawsze” i wiedzą o sobie wszystko. Szybko okazuje się jednak, że ich wspólne życie ma rozsypać się jak domek z kart. Przyszła narzeczona zostaje brutalnie zgwałcona na oczach swego partnera i ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. 10 lat później główny bohater, Damian Werner, nadal nie może się otrząsnąć po tej tragedii i wierzy, że jego Ewa wróci. Wraz z przyjacielem przypadkowo trafiają na ślad nieodnalezionej ukochanej i postanawiają wynająć profesjonalną agencję detektywistyczną. Od tego momentu akcja przyśpiesza, a splot, czasem niewiarygodnych zdarzeń, dostarcza wrażeń. Książkę czyta się szybko i sprawnie, choć czasem trudno uwierzyć w zaistniałe sytuacje i „przypadki”. Przemyślana i wciągająca intryga, niedopowiedzenia, niesamowite zwroty akcji i przewrotny finał – to wszystko możemy znaleźć w tej powieści. Ale nie tylko… Remigiusz Mróz skupił się także na bardzo ważnym temacie społecznym, który nie jest często nagłaśniany – przemoc domowa. I choć dla wielu osób sytuacje przedstawione w książce będą nierealne, przejaskrawione a może nawet okrutne, jest to sprawa, o której nie tylko warto, ale także należy mówić. Podczas czytania tejże historii niejednokrotnie nasuwały się naszym czytelniczkom pytania, na które nie ma dobrych odpowiedzi.
Następnie spotkanie DKK zaplanowano na 25 marca 2019 r. Omawiać będziemy wtedy książkę znanej nam już Grażyny Plebanek – „Dziewczyny z Portofino”.