Relacja ze spotkania we wrześniu 2014 "Miłość alchemika" Avery Williams

W dniu 30.09. 2014 w Filii nr 3 odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży. Uczestniczyło w nim 5 osób. W naszym gronie serdecznie powitaliśmy dwie nowe uczestniczki. Rozmawialiśmy o książce Avery Williams pt. „Miłość alchemika”. Książka młodej amerykańskiej pisarki wszystkim bardzo się spodobała. Akcja rozpoczyna się w czternastowiecznym Londynie, a następnie toczy się współcześnie. Bohaterka, nastoletnia Seraphina, pod wpływem eliksiru podanego jej przez Cyrusa, syna alchemika, staje się „Wcieloną” – może żyć w nieskończoność, przejmując ciała innych ludzi. W zamian musi całkowicie podporządkować się zaborczemu i okrutnemu Cyrusowi, stojącemu na czele całego klanu „Wcielonych”. Choć dziewczyna żyje już 600 lat, nie podejmuje sama żadnych decyzji, nie może dorosnąć, jest „wieczną nastolatką” w dosłownym znaczeniu tego słowa. Któregoś dnia postanawia jednak wyrwać się z klanu i „wreszcie” umrzeć, by więcej nie odbierać nikomu życia. Tu zaczyna się pełna emocji, wartka akcja – Seraphina ucieka przed pościgiem, jest świadkiem wypadku samochodowego 16 -letniej Kailey i podczas wykonywania sztucznego oddychania, „niechcący” przejmuje jej ciało. Postanawia żyć przez jakiś czas jako Kailey, w jej rodzinie, jako zwykła licealistka. Jednak Cyrus nadal jej szuka… Książkę czyta się z zapartym tchem, i choć należy ona do popularnego gatunku „wampirycznych”, to jednak uznaliśmy, że niesie ze sobą głębsze wartości. Nie możemy się doczekać, kiedy w Polsce zostanie wydany drugi tom powieści. Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 28 października o godz. 16. Porozmawiamy o książce „Laura i tajemnica Aventerry” Petera Freunda.