Książki Grzegorza Kasdepke czytamy do wakacji

17 czerwca br. czeka Naszych Klubowiczów spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. Ta informacja tak bardzo ucieszyła Dzieci, że postanowiły czytać książki tylko autorstwa Oczekiwanego Pisarza. Aby dobrze wypaść w oczach Pana Grzegorza, zaczęliśmy od zabawnych i pouczających opowiadań „Bon czy ton : savoir-vivre dla dzieci”. Jest to jedna z tych książek, której bohaterami są niesforne dzieciaki, a mianowicie rodzeństwo bliźniaków: Kuba i Buba, tzn. Buba i Kuba, skoro mamy mówić o savoir-vivre.  „...Kuba to chłopiec, a Buba dziewczynka.” „Po czym odróżnić Kubę od Buby? Po zachowaniu. Kuba jest spokojny, grzeczny i dobrze wychowany, a Buba wprost przeciwnie. Aż podziw, że bliźniaki mogą tak bardzo się różnić. I to mimo że na pierwszy rzut oka wyglądają prawie identycznie.”

Opowiadania mówią o codzienności w prześmiewczy sposób. Ten pomysłowy zabieg literacki, ma zachęcić młodego czytelnika do sięgnięcia po ksiażkę. Jego zadaniem, jest jednocześnie rozweselać, rozbawiać i poczać. W książce znajdujemy wskazówki właściwego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Wraz z Klubowiczami gorąco polecamy tę lekturę.....Nie tylko dla Dzieci :)

Bon czy ton : savoir-vivre dla dzieci / Grzegorz Kasdepke. – Łódź, 2004

Opowiadania czytaliśmy w dniach 24 i 31 marca 2015