"Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" w październiku?

W październiku Nasi Klubowicze spotkali się po raz drugi, by poczytać i porozmawiać o życiowych perypetiach pewnego chłopca. Nasz bohater to Jacek Karaś, uwikłany w uczucie miłości do Kaśki Kwiatek, nowej klasowej koleżanki. Uczucie, które dopadło naszego bohatera, nie jest wszakże obce żadnemu człowiekowi i oczywiście Naszym Klubowiczom też. Dowodem na to, były zaczerwienienia policzków, ogólne zawstydzenie i gromki śmiech, gdy czytaliśmy fragmenty książki. Bohater dostrzega u siebie pierwsze objawy zakochania, jednak jego wybranka nie wygląda na razie na szczególnie zakochaną. Jacek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sam ją zakochać. Jednak zamiast otwartej gry, są podchody, dialogi ułożone w głowie, czaty przed blokiem by „przez przypadek” natknąć się na siebie:) Czy misternie ułożony plan rozkochania Kaśki w sobie, tzn. w Jacku powiedzie się? Zabawna opowieść, nie tylko o pierwszej miłości... GORĄCO POLECAMY!!!

Lekka powieść dla dzieci i młodzieży poruszająca ważne problemy życiowe!

Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek / Paweł Beręsewicz. - Kraków, 2005