"Hania Humorek" M. McDonald

"Hania Humorek ratuje świat" M. McDonald to kolejna lektura, którą omówiliśmy na soptkaniu DKK dla dzieci i młodzieży, odbyło się on 26 listopada. Na spotkanie przyszło 9 uczestników, rozmowa toczyła się wokół głównego tematu książki, jakim była EKOLOGIA. Uznaliśmy, że bohaterka książki miał bardzo szczytny cel wyznaczyła sobie, że będzi chronić środowisko między innymi zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Okazało się, że każdy z nas popiera tezę, że "dbanie o środowisko naturalne jest dla nas ważne" ale nie zdawaliśmy sobie sprawy w jak łatwy sposób możemy mu zaszkodzić. Chociażby zużywając duże ilości torebek foliowych zamiast używania toreb wielorazowego użytku. W zrozumieniu powagi tematu pomogły nam filmiki z internetu ze strony projektu "Zielone gry", które dotyczą ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności.
Na ostatnim spotkaniu w grudniu 2015 roku będziemy mówić o zbiorze "Opowiadań wigilijnych".