Spotkania DKK w Wodzieradach w III kwartale 2016 roku

W III kwartale 2016 roku Dyskusyjny Klub Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach spotkał się dwa razy. W lipcu spotkanie miało nietypowy charakter, postanowiłyśmy spędzić czas aktywnie i porozmawiać o literaturze w plenerze. Najpierw wzięłyśmy udział w  queście rowerowym "Śladami niejednej tajemnicy Piorunowa i Przyrownicy". Quest to gra terenowa, podczas której  poruszamy się po nieoznakowanym szlaku turystycznym (pomaga nam w tym ulotka questowa). Rozwiązując zagadki i pokonując trasę oznaczoną na ulotce, poznajemy atrakcje turystyczne, przyrodnicze i historyczne regionu. Wyprawa sprawiła nam wielką przyjemność. Wzięło w niej udział 5 pań. Na zakończenie przy słodkim poczęstunku odbyła się ogólna dyskusja o literaturze. Członkinie Klubu dzieliły się informacjami na temat ostatnio przeczytanych książek. Nie zabrakło też rozmów o Marii Dąbrowskiej i jej "Nocach i dniach", bowiem Piorunów to miejscowość związana z pisarką. Tutaj przyjeżdżała w latach trzydziestych XX wieku, tu powstało siedem rozdziałów powieści.

W sierpniu, ze względu na plany wakacyjne członkiń Klubu, spotkanie nie odbyło się.

We wrześniu w bibliotece rozmawiałyśmy na temat książki "Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit" Suki Kim. Lektura pozwoliła nam w maleńkim stopniu poznać, jak wygląda życie ludzi mieszkających w kraju w którym panuje jedna z najbardziej bezwzględnych i tajemniczych dyktatur świata. W spotkaniu wzięło udział 6 pań.