Drugie spotkanie z Flokym

Na  drugim spotkaniu omawialiśmy dalsze przygody naszego dobrego wspólnego znajomego Flokiego. To biała małpka z książki pt. „Jak dobrze być razem” autorstwa Cristiny Falcon Maldonado, Josepha Marii Cardona. Ponieważ było to kolejne spotkanie poznaliśmy się  już lepiej, dzieci coraz chętniej i odważniej omawiały książkę. Pytały „Czy mogłaby nam Pani przypomnieć do jakiego klubu należymy?” Odpowiadam do Dyskusyjnego Klubu Książki, a na ich twarzach pojawia się dumny uśmiech, bo jakże dorośle i poważnie to brzmi. :) Tym razem naszym przewodnim tematem były przyjaźń oraz niesienie pomocy. Okazało się, że moi podopieczni mając zaledwie 6 lat doskonale wiedzą kim on jest i każdy z nich już takiego posiada. Czy to kolegę bądź koleżankę z przedszkola, brata, siostrę. Pomoc innym to również dobrze bliski im temat. Pomysłów jak można pomagać innym było mnóstwo np.: pomoc ludziom starszym, ustąpienie miejsca kościele, odkurzanie, opieka nad rodzeństwem, przytrzymanie gwoździa itp.  Naturalnie nie zabrakło zabaw ruchowych w przerwach od czytania, dyskusji oraz pracy plastycznej.