"Mała Ikar" 76 spotkanie DKK Działoszyn

W dniu 19 listopada spotkałyśmy się, aby omówić książkę H. Oyeyemi "Mała Ikar". Jest to książka trudna do czytania. Ciężko też ją skategoryzować, czy jest to thriller, horror czy książka psychologiczna. Za dużo jest w niej fantastyki. Gdyby było bardziej realne, byłoby bardziej prawdziwie, a tym czasem wyszło śmiesznie, irytująco. Jak na debiut, książko językowo jest napisana dobrze. Można ją określić mianem czytadełka. Tytuł zapowiadał się bardzo ambitnie. Niestety autorka nie określiła się, co chce czytelnikowi przekazać. Jest to lektura o tym, jak dorośli nie rozumieją swoich dzieci.