DKK gimnazjalistek i książka pt. "Gdybym była czekoladą"

Dnia 5 lutego 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się kolejne spotkanie DKK gimnazjalistek. Dziewczyny omawiały książkę „Gdybym była czekoladą” autorstwa Katarzyny Majgier. Oto, co napisały:

Na dzisiejszym DKK omawiamy książkę pod tytułem „Gdybym była czekoladą”. Książka ta bardzo przykuła naszą uwagę. Katarzyna Majgier to autorka, która pisze książki głównie dla dzieci i młodzieży i świetnie sobie z tym radzi! Osobiście mamy wrażenie, że pani Majgier rozumie młodych ludzi i potrafi z nimi rozmawiać.

Książka opisuje problemy czterech nastolatek – Ania, Lilianna, Paula i Blondi. Dziewczyny wracają do szkoły po wakacjach i już pierwszego dnia czeka je ogromna niespodzianka. Wychowawczynią ich klasy zostaje zjawiskowa pani Wizgalska, której stylowe buciki i torebki robią na uczennicach piorunujące wrażenie. Dziewczyny zaczynają dociekać, kim ona tak naprawdę jest i skąd się wzięła w ich szkole. Co będzie dalej? Czy dziewczynki sprostają wymaganiom nowej nauczycielki? Dowiecie się gdy przeczytacie tę książkę. Gorąco do tego zachęcamy!!