Relacja ze spotkania DKK z PM 11 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w dniu 16.04.2014r.

Dnia 16 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 11. Uczestniczyło w nim 20-cioro dzieci i 4 osoby dorosłe. Omawiana była książka Joanny Krzyżanek pt. ”Wielkanoc w Kisielicach Małych”. Autorka zebrała w niej 13 opowiadań, które nazwała wspomnieniami dziadka Antoniego i babci Antoniny. Dla klubowiczów z PM 11 wybraliśmy jedno zatytułowane: ”Wspomnienie o świątecznej gazecie, Pafnucym i gazetowych kurczątkach”. Wszystkie historie opowiadają o przygotowaniach kisieliczan do Świąt Wielkanocnych.

Każda przygoda babci i dziadka jest bardzo zabawna i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Przygotowaniom do świąt towarzyszą rożne drobne i śmieszne wypadki, które zawsze dobrze się kończą. Ponadto książka wyposażona jest w przepisy kulinarne, dotyczące wielkanocnych potraw oraz słowniczek wielkanocny, wyjaśniający wszystkie pojęcia dotyczące tych świąt. Ilustracje wykonał Marcin Cisek.

Przedszkolaki po omówieniu przygód dziadka i jego psa Pafnucego oraz historii kurczątek wykonanych przez babcię z gazety, same wykonały świąteczne kurczaki.

Prace dzieci z kolorowych kartonów zostały w bibliotece na wystawce.

Następne spotkanie DKK, na którym omawiana będzie książka Pawła Beręsewicza pt.”Zawodowcy”

odbędzie się 21.05.14.

K.K.