Recenzje czytelników klubów DKK

Recenzja- Nie oddam dzieci

Młody, lubiany i utalentowany chirurg Sokołowski bardzo wiele czasu poświęca na pracę, przy tym całkowicie zapomina o swoich najbliższych o żonie i dzieciach. Na pozór normalna kochająca się rodzina, a jednak w rodzinie  miała końca. Kobieta wychowuje dzieci, dba o dom a obowiązki domowe musi każdego dnia wykonywać sama, ponieważ jej małżonek każdą chwilę spędza w pracy. W pewnym momencie życia kobieta buntuje się chce, aby rodzina była ważniejsza dla Michała jak praca, prosi aby pojawił się na urodzinach ich dziecka. Młody Sokołowski daje obietnice, że tym razem się pojawi w domu wcześniej i wraz z małżonką i pozostała gromadką dzieci będą mogli wspólnie świętować ten czas i moment urodzin synka.  Jednakże obietnice mężczyzny jak zwykle sa bez pokrycia, kobieta musi pilnie wyjechać. Droga jakby nie miała końca i zapewne mętlik w głowie powoduje, iż nie zauważa samochodu. Sytuacja staje się bardzo dramatyczna podczas wypadku ginie kobieta, wraz z dzieckiem. Sokołowski dowiedziawszy się o tragedii obwinia siebie, że i tym razem zawiódł żonę i rodzinę, nie był na urodzinach swojego dziecka. Wie, iż czasu nie cofnie, nie utuli w ramionach swojej żony, dziecka, nie porozmawia z nimi bo jest z późno…Popada on w coraz większą depresje zapominają, iż ma jeszcze inne dzieci, obowiązki matki spadają na najstarsza córkę. Michał zapomina o całym świecie zamyka się w sobie, już praca nie ma dla niego znaczenia, robił to dla dobra rodziny, a teraz po tragicznym w skutkach wypadku nie pozostało mu nic. Zobojętnienie powodują, iż popada w alkoholizm z którego nie może się wyswobodzić, zaniedbuje cały dom, dla tak młodej nastolatki jednak dbanie o cały dom staje się zbyt trudne. Radzi sobie jak najlepiej potrafi, lecz potrzebuje wsparcia ojca, ten z dnia na dzień coraz bardziej się stacza dochodzi do tego, iż zostaje zwolniony z tak prestiżowej przynoszącej wielkie dochody pracy. Odmawia pomocy najbliższym, zaniedbuje dzieci i dostaje wezwanie na sprawę, sąd chce odebrać mu jego najbliższych ponieważ twierdzi, że nie jest on w stanie wychować ich i dać im drogę do życia. W tym przełomowym momencie Sokołowski budzi się jakby ze snu i chce za wszelką cenę nie dopuścić do zabrania dzieci. Na domiar złego zostaje obwiniany, przez teściową, która żywi do niego wielki żal i wstręt, lecz nie pozwala na to za wszelką cenę chce wypłynąć i wraz z dziećmi płynąć spokojnie przez życie. Sprawy sądowe jakby nie mają końca lecz w ostatnim momencie dzieci nie zostają zabrane. Mężczyzna stara się nadrobić stracony czas. Książka wciąga i nie daje o sobie zapomnieć.