Relacja ze spotkania autorskiego z Agatą Passent

Siedemnastego listopada 2014 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim miała zaszczyt gościć Agatę Passent. Dziennikarka, znana głównie z felietonów publikowanych w czasopiśmie „Twój Styl” zdradziła kulisy pracy dziennikarza i redakcji prasowej. Opowiedziała o  kryterium wyboru tekstów do książki „Kto to pani zrobił”, którym był obraz polskiej rzeczywistości na przestrzeni kilkunastu lat. Mówiła również o Fundacji Okularnicy, która opiekuje się spuścizną Agnieszki Osieckiej (matki Pani Agaty Passent) i stara się w swoich projektach w sposób twórczy i konsekwentny nawiązywać do działań swej Patronki. Pani Agata szybko nawiązała wspaniały kontakt z publicznością. Okazała się osobą skromną, otwartą i ciepłą. Często do wypowiedzi wplatała anegdoty ze swojego życia, czym wzbudzała uśmiech na twarzach zebranych. Jako osoba prowadząca program, poświęcony książkom, zachęcała do czytania literatury i uczestniczenia w Dyskusyjnych Klubach Książki.

Na spotkanie przybyło ok. 80 czytelników i wielbicieli twórczości Pani Passent, w tym członkowie tomaszowskich klubów dyskusyjnych. Po spotkaniu można było zdobyć autograf Autorki i chwilkę miło pogawędzić. Spotkanie należy uznać za bardzo udane, atmosfera na sali była wspaniała, a Pani Agata inspirująca. Zachęcała do sięgania po felietony zarówno współczesne, jak i należące już do klasyki gatunku, jak np. teksty Prusa, Kisiela, czy Dygata. Będzie to dobra literatura na długie jesienne i zimowe wieczory, niewątpliwie umili czas oczekiwania na kolejne spotkanie autorskie (zapewne nie z mniej ciekawym Gościem).

Dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania Pani Kindze Siekierskiej, koordynatorowi Dyskusyjnych Klubów Książki z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi.