Grzegorz Kasdepke - spotkanie autorskie

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_1175
  • img_1179
  • img_1183

Dnia 22 stycznia 2008 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieradzu z/s w Charłupi Małej  odbyło się pierwsze spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem był Grzegorz Kasdepke – autor bajek, baśni i opowiadań dla dzieci, dziennikarz i scenarzysta. Jego książki zdobywają coraz większe rzesze miłośników. Książka dla najmłodszych "Kacperiada" została wyróżniona w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2001, a w 2002 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jest to zbiór krótkich historyjek jakie zdarzają się trzyosobowej, raczej niestandardowej rodzince. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I, III i V Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej. Mali czytelnicy zadawali przeróżne pytania, każdy z nich chciał dowiedzieć się czegoś o autorze i jego książkach. Podczas tego ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się, że inspiracją dla pana Kasdepke był jego własny syn – Kacper. Dzieci dowiedziały się nie tylko o sprawach związanych z książką. Każde z nich mogło usłyszeć wiele rzeczy z życia prywatnego pana Kasdepke, który ze śmiechem odpowiadał na pytanie. Pod koniec spotkania każde z dzieci dostało piękny autograf, do wybranej przez siebie książki. Spotkanie udało się znakomicie, wszyscy byli zadowoleni.

Małgorzata Ziarniak
Moderator DKK przy GBP w Charłupi Małej