Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem, DKK dla dzieci w Działoszynie

24 kwietnia 2018 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się fantastyczne spotkanie autorskie z Panem Dariuszem Rekoszem - pisarzem książek sensacyjno-przygodowych dla dzieci, jak i kryminałów dla dorosłych, autorem cyklu słuchowisk radiowych.

W warsztatach detektywistycznych udział wzięli uczniowie klasy III i IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Działoszynie. Dzieci chętnie współpracowały podczas warsztatów, nauczyły się stosować szyfry dzięki, którym zapisywały proste słowa oraz swoje imiona. Na zakończenie warsztatów Pan Dariusz rozdała krótki test detektywistyczny, w którym należało rozszyfrować trzy zagadki. Uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali test otrzymali pamiątkowe książki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przy współpracy z Instytutem Książki.

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, DKK Działoszyn

W nastroju pełnym pytań i niezwykle kreatywnych odpowiedzi upłynęło spotkanie autorskie z Zofią Stanecką. 19 września 2017roku uczniów ze Szkoły Podstawowej odwiedziła popularna pisarka, autorka bestsellerowej serii o przygodach sympatycznej „Basi”. Zofia Stanecka napisała również trylogię fantasy dla najmłodszych "Gdy pada deszcz" i poradniki "Damą być" oraz "Rycerzem być".

Poprowadziła ona warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uruchomiła wyobraźnię uczestników. Spotkanie nie mogło obejść się bez wspólnej lektury twórczości gościa - Zofia Stanecka czytała fragmenty swoich książek. Ciepły i pełen uśmiechu dialog, jaki nawiązała z czytelnikami, zaobfitował zaskakującymi pomysłami. Pisarka zaskoczyła uczestników spotkania swoimi umiejętnościami plastycznymi. Lekkość i płynność z jaką ilustrowała słowa sprawiały, że uczniowie rwali się do odpowiedzi, chcąc zobaczyć „ożywione” efekty swoich marzeń i fantazji.
Na zakończenie autorka podpisywała egzemplarze swoich książek i fotografowała się z uczestnikami.