Eliza Piotrowska w Filii nr 10 MBP Łódź - Polesie

10 maja o godz. 9.00 mogliśmy gościć w bibliotece Wspaniałego Gościa – Elizę Piotrowską, autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, poetkę, tłumacza języka włoskiego, krytyka sztuki.

Spotkanie było wspaniałe, a dzieci od pierwszego wejrzenia pokochały Panią Elizę. Pokochały także książki Pisarki, a najbardziej podobał im się “Zmyślacz” i “Ciocia Jadzia w szkole”. Zastanawiałam się nad powodzeniem tych książek u dzieci. Wydaje mi się, że obie poruszają tematy bliskie ich życiu. Pewnie nie raz “coś zmysliły” żeby zaimponować kolegom czy koleżankom, jak bohater książki, który nie mógł poradzić sobie z poważnym życiowym problemem. Druga książka chwyciła dzieci za serce – Ciocia Jadzia pracuje w szkole i nie jest ani dyrektorką, ani nauczycielką, tylko woźną, taką bliską sercu i jeszcze, dzięki swojej dużej wiedzy, wygrywa autobus dla szkoły.

W swoich książkach Eliza Piotrowska porusza poważne problemy życiowe, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Daje  receptę na właściwe postępowanie, a jej bohaterowie to zwykle osoby z sąsiedztwa, z którymi czytelnik ma ochotę się zaprzyjaźnić.

Bardzo dziękujemy !!!