Spotkanie autorskie z Joanną Olech

01 października o godz. 11.30 gościliśmy  w naszej bibliotece znaną autorkę książek dla dzieci panią Joannę Olech.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Zyskali nie tylko klubowicze, ale również  uczniowie z klasy II,III,IV i V. Wszystkich słuchaczy było aż 55.

Pani Joanna z wielkim poczuciem humoru opowiadała o swojej twórczości i bohaterach jej książek.

Zaczęła od  książki najbardziej znanej czytelnikom „Dynastia Miziołków’’, przeprowadziła quiz na znajomość bohaterów swoich książek, zadawała zagadki, szkicowała historyjki o smoku szczęśliwym, smutnym i wściekłym. Chłopcy, którzy tworzyli historie tych smoków trochę się potrudzili, ale nieźle im poszło. Za to zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Spotkanie przebiegało w żywej i  bardzo przyjaznej atmosferze.  Na zakończenie pani Joanna rozdawała  autografy w zakupionych przez dzieci książkach, pamiętnikach i na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową, smoczą i prosiaczkową pieczęcią.

Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo  z autorką książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece, co dało odzwierciedlenie w następnym dniu po spotkaniu.

Podziękowania kierujemy dla p. Kingi Siekierskiej za zorganizowanie spotkania naszym klubowiczom.

spotkanie autorskie z Joanną Olech ThumbnailThumbnailThumbnailThumbnail