Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Sprawozdanie ze spotkania z Beatą Ostrowicką

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 10
  • 11
  • 15
  • 2
  • 20
  • 23 pab

Pani Beata Ostrowicka autorka książek dla dzieci i młodzieży przyjechała do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży - Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach 6 listopada 2007 roku w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

Spotkanie autorskie odbyło się  w sali "ex libris", gdzie były już zgromadzone dzieci    z Przedszkola Miejskiego nr 13  i uczniowie SP nr 1 z opiekunami.  Na wstępie Pani Beata udzieliła krótkiego wywiadu dla pabianickiej telewizji.

 

Przedszkolaki przygotowywały się na spotkanie z pisarką już od jakiegoś czasu. Utwory dzieciom były głośno czytane w przedszkolu, w ten sposób maluchy zapoznały się sytuacjami i bohaterami książeczek. Ostatnio czytana pozycja to Opowieści ze starego strychu.


Pytań było oczywiście wiele. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki, kim jest Kuba i Hubercik (wiele książek B. Ostrowicka dedykowała swoim synom),  która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy to prawda, że, aby zostać pisarzem, trzeba pisać pamiętniki w dzieciństwie, jaką trzeba ukończyć szkołę, czy od dzieciństwa Pani Beata chciała zostać pisarką, jak długo pisze się książkę.


Autorka pochwaliła się którą książkę napisała najszybciej, " Najszybciej napisałam "Lulaki...", powstały w ciągu godziny w pociągu"

Uczniowie Szkoły Podstawowej, a w największym stopniu "klubowiczki" DKK  także zostali zapoznani z twórczoścja B. Ostrowickiej. Najlepszymi znawczyniami książek pisarki okazały się oczywiście uczestniczki DKK. Rozmowa ze starszymi uczniami miała podobny przebieg jak z przedszkolakami. Przedstawione zostały książki które ukazują problemy nastolatków. Inne były pytania, bo i zupełnie inni bohaterowie książek borykający się z problemami typowymi dla okresu "buntu". Uczniowie pytali o początki  i zakończenia powieści czy mogą być różne  np. szczęśliwy początek a zakończenie smutne, skąd tacy a nie inni bohaterowie i wiele, wiele innych.

Pani Beata Ostrowicka opowiadała o bohaterach jej książek i przeżywanych przez nich przygodach, odpowiadała również na zadawane w trakcie spotkana pytania.


Dzięki przedstawicielowi wydawnictwa "Literatura"  uczestnicy spotkania mogli  zakupić książki  Pani Beaty Ostrowickiej, na których autorka  złożyła  autografy.


W podziękowaniu za złożoną wizytę pisarka otrzymała kwiaty, zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia, które na zawsze pozostaną w naszej Kronice.

 

Mamy nadzieje, że uda nam się jeszcze ponownie zaprosić, tak wspaniałą i ciepłą osobę jaką  jest Pani Beata Ostrowicka.

 

Justyna Jarmakowska
Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 5

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi