Joomla! 1.7 wird benötigt! - You need Joomla! 1.7 to run this plugin!

Sprawozdanie ze spotkania z Beatą Ostrowicką

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

10111522023 pab

Pani Beata Ostrowicka autorka książek dla dzieci i młodzieży przyjechała do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży - Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach 6 listopada 2007 roku w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie autorskie odbyło się  w sali "ex libris", gdzie były już zgromadzone dzieci    z Przedszkola Miejskiego nr 13  i uczniowie SP nr 1 z opiekunami.  Na wstępie Pani Beata udzieliła krótkiego wywiadu dla pabianickiej telewizji.

Przedszkolaki przygotowywały się na spotkanie z pisarką już od jakiegoś czasu. Utwory dzieciom były głośno czytane w przedszkolu, w ten sposób maluchy zapoznały się sytuacjami i bohaterami książeczek. Ostatnio czytana pozycja to Opowieści ze starego strychu.

Pytań było oczywiście wiele. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki, kim jest Kuba i Hubercik (wiele książek B. Ostrowicka dedykowała swoim synom),  która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy to prawda, że, aby zostać pisarzem, trzeba pisać pamiętniki w dzieciństwie, jaką trzeba ukończyć szkołę, czy od dzieciństwa Pani Beata chciała zostać pisarką, jak długo pisze się książkę.

Autorka pochwaliła się którą książkę napisała najszybciej, " Najszybciej napisałam "Lulaki...", powstały w ciągu godziny w pociągu"

Uczniowie Szkoły Podstawowej, a w największym stopniu "klubowiczki" DKK  także zostali zapoznani z twórczoścja B. Ostrowickiej. Najlepszymi znawczyniami książek pisarki okazały się oczywiście uczestniczki DKK. Rozmowa ze starszymi uczniami miała podobny przebieg jak z przedszkolakami. Przedstawione zostały książki które ukazują problemy nastolatków. Inne były pytania, bo i zupełnie inni bohaterowie książek borykający się z problemami typowymi dla okresu "buntu". Uczniowie pytali o początki  i zakończenia powieści czy mogą być różne  np. szczęśliwy początek a zakończenie smutne, skąd tacy a nie inni bohaterowie i wiele, wiele innych.

Pani Beata Ostrowicka opowiadała o bohaterach jej książek i przeżywanych przez nich przygodach, odpowiadała również na zadawane w trakcie spotkana pytania.

Dzięki przedstawicielowi wydawnictwa "Literatura"  uczestnicy spotkania mogli  zakupić książki  Pani Beaty Ostrowickiej, na których autorka  złożyła  autografy.

W podziękowaniu za złożoną wizytę pisarka otrzymała kwiaty, zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia, które na zawsze pozostaną w naszej Kronice.

Mamy nadzieje, że uda nam się jeszcze ponownie zaprosić, tak wspaniałą i ciepłą osobę jaką  jest Pani Beata Ostrowicka.

Justyna Jarmakowska
Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 5