Relacja ze spotkania autorskiego z Anną Onichimowską

W ramach DKK działającego w Filii nr 3 Łódź-Widzew odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z Gimnazjum nr 29 kl. I i czytelnicy. (34 osób). Pani Onichimowska jest znaną i bardzo lubianą pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pisze scenariusze radiowe, telewizyjne i filmowe. Obecnie pracuje nad scenariuszem do filmu "Dzień czekolady". Pani Anna w latach 1995-2003 była przewodniczącą polskiej sekcji IBBY, obecnie jest dyrektorem Fundacji "Świat Dziecka". W swojej twórczości ma ponad 40 książek, niektóre z nich zostały przetłumaczone na wiele języków obcych. Pani Ania okazała się bardzo miłą i serdeczną osobą, która szybko nawiązała kontakt z młodzieżą. Zaprezentowała gimnazjalistom kilka swoich powieści tych starszych i dopiero co wydanych. Do największych i najważniejszych sukcesów zawodowych, jak nam opowiedziała należy napisanie książki pt.: "Hera moja miłość". Powieść okazała się hitem w Polsce i znalazła uznanie również  za granicą. Książka ukazuje problem narkomanii i przedstawia kryzys w rodzinie.Jak dowiedzieliśmy się, autorka przy pisaniu tej lektury współpracowała z pacjentami z Ośrodka Uzależnień i musiała wiele przeczytać innych książek dokumentalnych, które poruszały to zagadnienie. Autorka spotkania zdradziła wiele ciekawostek z życia osobistego i opowiedziała, że jest pasjonatką podróży. Jak sama powiedziała jest osobą szybką i niecierpliwą, a swój zawód uważa za bardzo stresogenny. Jednak swoją pracę uwielbia i nie wyobraża sobie życia bez spotkań autorskich i swoich czytelników. Pani Ania przyznała, że uwielbia autorkę Tove Jansson i książkę "Opowiadania z Doliny Muminków". Filia nr 3 pragnie serdecznie podziękować Pani Anni Onichimowskiej i życzy jej twórczej weny na dalsze lata.