“Przedszkolaki z ulicy Morelowej”

Przedszkolaki z ulicy Morelowej - Gawryluk Barbara

Książka “Przedszkolaki z ulicy Morelowej” Barbary Gawryluk przedstawia problemy maluchów, które wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy założyć (przy wszystkich!) okulary, wystąpić w przedstawieniu… Kilkulatków zaprzątają naprawdę ważne sprawy! Cała sztuka w tym, by dziecięce dylematy dostrzec i rozwiązać.
Barbara Gawryluk czyni to po mistrzowsku. Pokazuje świat oczami dziecka. Bez wymądrzania się, za to prosto i z humorem uczy najmłodszych troski o innych, odpowiedzialności i tolerancji. Ktoś, kto sepleni, pochodzi z innego kraju, nie ma mamy czy taty, wcale nie jest gorszy! A okulary na nosie to powód do dumy. W końcu Adam Małysz i Harry Potter też je noszą!

Z dużym zainteresowaniem przesympatycznych opowiadań wysłuchała dwudziestodwuosobowa grupa “Gwiazdeczek” z PM nr 15 , która gościła w bibliotece 28 maja 2015 roku, a po lekturze wykonała piękną pracę plastyczną przedstawiającą “Przedszkolaki z ulicy Piotra Skargi”

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.