Niesforni

26 marca 2015 troje małych czytelników, pani Justyna i pani Magda spotkało się w bibliotece, aby poczytać książkę Grzegorza Kasdepke pt.: „Niesforny alfabet”. Dzieci z uwagą wysłuchały czterech pierwszych opowiadań, od Aligatora do Ćmy i zaczęły rysować alfabet. Oprócz akwarium powstały jeszcze obrazki z babciami zajadającymi batona w za dużych butach i czarodzieja kwaszącego się na widok cytryny. Poza tym dzieci dowiedziały się, że „w alfabecie musi być porządek jak w wojsku. Inaczej litery rozbiegłyby się na wszystkie strony i zamiast wierszy powstawałyby rachunki telefoniczne, a zamiast bajek przepisy na bigos lub kwaszoną kapustę.”

Następne spotkanie z dziećmi również będzie z lekturą Grzegorza Kasdepke. Tym razem będzie to „Do trzech odlicz”. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem zaczynamy „odliczać”, gdyż pisarz przyjedzie do nas w maju.