Relacja ze spotkania DKK dla młodzieży z dnia 17 października 2018 r.

Akcja powieści rozgrywa się w czasach gdy słuchało się listy przebojów radiowej trójki, chodziło w spodniach z bazaru i w tureckich swetrach…. tak więc dla moderatora klubu lektura tej książki była możliwością przeniesienia się do czasów wczesnej młodości i okazją do wielu wspomnień. I tylko tyle…, albo aż tyle, bo wspomnienia są bezcenne. Jednak młodym czytelnikom fabuła wydała się bardzo interesująca, chociaż podstawowy problem (śmierć młodej dziewczyny) został potraktowany  trochę zbyt powierzchownie. Autorka bardziej skupiła się na postaciach trzech z czterech przyjaciółek, a tej która zmarła poświęca zbyt mało miejsca. A szkoda, bo to właśnie Aneta wydaje się być najbardziej interesującą i złożona postacią. Na plus tej powieści należy zaliczyć, że właściwie do końca książki nie wiemy co, lub kto spowodował, że Aneta umiera……..