Listopad o polskości

W czasie listopadowych spotkań w ramach klubu DKK przedszkolaki wysłuchały legendy "O Lechu, Czechu i Rusie" oraz wiersza p.t. "Legenda o założeniu Gniezna", którego autorem jest Zbigniew Dmitroca.
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, była więc okazja aby porozmawiać z przedszkolakami o tym, co to jest niepodległość. Przybliżyć im symbole narodowe czyli flagę, godło i hymn. Mówiliśmy o tym, że dzięki odwadze i determinacji wielu osób, do których niewątpliwie należy m.in. Józef Piłsudski w tamtych trudnych czasach walczących o wolność i niepodległość, my możemy żyć w wolnym kraju i posługiwać się językiem polskim.
Dzięki odzyskaniu niepodległości możemy z dumą recytować "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy, który zna każdy mały Polak.
Ten właśnie utwór wszystkie przedszkolaki recytowały na zakończenie spotkania.
Dopełnieniem było pokolorowanie przez dzieci kolorowanki o Lechu, Czechu i Rusie.