Legenda o Warsie i Sawie

Dnia 17 kwietnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie koła DKK. Tym razem miało ono charakter patriotyczny z racji przypadających Świąt Narodowych (1, 2, 3 maja).
Czytaliśmy "Legendę o Warsie i Sawie" autorstwa Wandy Chotomskiej. Z utworu dzieci dowiedziały się o powstaniu stolicy, skąd wzięła się nazwa - Warszawa. Po przeczytaniu przybliżona została dzieciom historia naszej Ojczyzny, jej hymn, barwy narodowe, godło. Przedszkolaki pokazały również swoje umiejętności czytelnicze podczas układania pociętych plansz wyrazowych: Polska, Warszawa, stolica, Ojczyzna, Pajęczno itp.
Jak zawsze na spotkaniach DKK tak i tym razem dzieci nie zawiodły.
Z zaangażowaniem wypowiadały się na tematy związane z ojczyzną i udowodniły, że mają dużą wiedzę na ten temat.
Urozmaiceniem spotkania był zaprezentowany układ taneczny przygotowany przez dzieci.