„Pieśń o poranku” w DKK przy GBP w Klonowej

Czerwcowe spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki w Klonowej odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 20.06.2016 roku o godz. 1700. Tym razem dyskutowałyśmy na temat książki autorstwa Paulliny Simons pt. „Pieśń o poranku”. Klubowiczki już od pierwszych minut zaangażowały się w burzliwą rozmowę  - głownie za sprawą dość kontrowersyjnego tematu jakim jest zdrada małżeńska, prowadzenie podwójnego życia czy opuszczenie dzieci. Rozstrzygałyśmyna ile realne i rzeczywiste jest podejście głównej bohaterki do męża, dzieci, przyjaciółek jak i do młodego kochanka. Czy tak może postąpić kobieta, matka, żona? Czy wolny młodzieniec może mieć aż taki wpływ na stateczną czterdziestolatkę z zobowiązaniami? Czy namiętność i chwilowy poryw serca ma taką siłę? Na te i inne pytania zgromadzone czytelniczki próbowały sobie wzajemnie odpowiedzieć, choć wcale to nie było łatwe. Dla wielu pań postępowanie Larissy było nie zrozumiałe i egocentryczne, choć niektóre były zdania, że historie tego pokroju się dzieją i dziać będą. Dyskusję o tej książce urozmaiciłyśmy sobie zdjęciami miejscowości wymienionych w powieści oraz sprawdzeniem ich położenia geograficznego.

Następne, wakacyjne spotkanie naszego DKK odbędzie 25 lipca o godz. 1700.

Pozostaniemy nadal w tematyce zdrady, tym razem opisanej z męskiego punktu widzenia

za sprawą książki autorstwa Grażyny Plebanek pt. „Nielegalne związki”.