„Jak ryba w wodzie” Mario Vargas Llosa - 24 września 2015 roku

Mario Vargas Llosa nigdy nie był grzecznym chłopcem.

W swojej autobiografi i bez cenzury pisze o wybrykach młodości, szalonych miłościach i początkach pisarstwa. Trudna relacja z ojcem, który zostawił matkę w ciąży,i pisanie jako rodzaj buntu przeciwko niemu. Lata spędzone w szkole wojskowej Leoncio Prado, które stały się kanwą jego głośnego debiutu Miasto i psy. Skandaliczny ślub z "ciotką Julią", miłość do kuzynki Patrycji, która stanie się jego drugą żoną, czy burdel zwany Zielonym Domem. To tylko niektóre z wielu sensacji, jakie odkrywa przed nami niezwykły pisarz. Kto czytał powieści Vargasa Llosy, odnajdzie tu wiele znanych już wątków, a kto nie czytał, nabierze wielkiej ochoty...

Książka dobra, ciekawie opisane wspomnienia z czasów dzieciństwa. Trochę mniej ciekawe były fragmenty dotyczące kampanii prezydenckiej, w której to autor ubiegał się o fotel prezydenta Peru w 1990 roku, mimo to polecam tą książkę i z pewnością sięgnę po następne pozycje Mario.