"Bezbłędny Gimnazjalista 2015"

26 listopada 2015 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się dyktando "Bezbłędny Gimnazjalista 2015".

Organizatorami przedsięwzięcia byli Towarzystwo Przyjaciół Wielunia i miejska książnica. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich ze wszystkich wieluńskich gimnazjów. W sumie w przedsięwzięciu uczestniczyło 30 osób.

02-IMGP9094

03-IMGP9098

W jury zasiadły: Anna Pawlak-Łacina, polonistka i bibliotekarka z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Justyna Pietrzak, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 4  im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Małgorzata Białas, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców ŒŚląskich w Wieluniu.

Sponsorem nagrody głównej - roweru była Firma ZasadaBikes.

17-IMGP9136

Pozostałe  nagrody ufundowali: Społem PSS Tęcza w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

W przerwie zmagań konkursowych bajkę terapeutyczną "Ciepłe i puchate" zaprezentowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.

01-IMGP9092

07-IMGP9107

08-IMGP9111

09-IMGP9113

13-IMGP9122

15-IMGP9131

W finale konkursu jury ogłosiło nazwisko zwycięzcy, została nim:  Kornelia Dłubisz z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu.

33-IMGP9172

Kolejne miejsca zajęli:

2. Celina Eischstaedt - Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu;

3. Mateusz Nowakowski - Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu;

4. Filip Walczak - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu;

5. Katarzyna Białas - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu;

6. Maria Wójcik - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu.

28-IMGP9160

Gratulujemy!