Noc Bibliotek w Naramicach

Ach! Co to była za noc! Z takim westchnieniem wspominamy wspaniałą  noc spędzoną w   Bibliotece Publiczno- Szkolnej w Naramicach 04.06.2016r.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki - trzynaście osób oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Biała – p. Aleksander Owczarek, dyrektor  GOKiS w Białej –p. Agnieszka Sowa, przewodnicząca Rady Rodziców –p. Anna Drewicz,   oraz panie  włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Wolno czytać”

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Książki, Fundacja ABC XXI, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz poszczególne biblioteki.

Inspiracją stała się książka „Janko Muzykant”  H. Sienkiewicza , jako że w tym roku obchodzimy jubileuszowy  rok Sienkiewiczowski. Stąd  pomysł na hasło w naszej bibliotece „Graj skrzypku  graj, przez całą noc” . Po przeczytaniu i omówieniu książki była okazja do grania na skrzypcach i basach, a  zawdzięczamy to znakomitym gościom p. Zbigniewowi Szczepańskiemu i Kazimierzowi Gruchotowi.  To nie koniec atrakcji tej nocy. Był czas na  czytanie , śpiewy, tańce, szukanie duchów w środku nocy oraz wspólne  biesiadowanie. Uczestnicy nocnych harców nie leniuchowali, bowiem postanowili wyreżyserować spektakl teatralny pt.: „Janko Muzykant”. Sami starannie dobrali role, stroje i rekwizyty i to również dostarczyło im dużo radości. Największą frajdą przygotowaną dla dzieci była możliwość nocowania między półkami z  książkami.  Kiedy słońce zaglądało do okien , niektórym dopiero sen zaglądał do oczu. Rano o 7.30 z żalem, ale za to z dyplomami „nocne marki” opuściły mury biblioteki.

Całe wydarzenie odbywało się pod czujnym okiem bibliotekarki oraz p. Justyny Halusiak i p. Anny Jajczak.