DKK najmłodszych "Moje Bullerbyn"

11 lutego 2016 roku w  czwartkowe popołudnie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK, w którym brało udział pięć dziewczynek ze Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody, klubowiczki pełne zapału i pozytywnej energii relacjonowały książkę Barbary Gawryluk pt.”Moje Bullerbyn”. Poniżej przedstawiamy to, co napisały:

Książka opowiada o Natalce, głównej bohaterce, która, z powodu trudnej sytuacji finansowej rodziców, z niechęcią  przeprowadza się z Krakowa do Szwecji. Wychowawczyni dziewczynki daje jej zeszyt, w którym ma pisać każdego dnia jedną myśl i tylko w języku polskim. Po czasie zapoznaje się z niepełnosprawną Kariną, pochodzącą jak ona z Polski. Zaprzyjaźnia się również z samotną staruszką- Selmą, która daje jej szczęśliwą bransoletkę. Przekonuje się, że mieszkanie w nowym miejscu nie jest aż tak złe jak dotychczas myślała. Dziewczynka uwielbiała tańczyć, a kolega, który zawsze jej dokuczał chodzi z nią na zajęcia hip-hopu. Wspólna pasja zapoczątkowała przyjaźń.

Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki przeczytały tę książkę z wielką ochotą i ciekawością. Wszystkie dziewczynki zgodnie potwierdziły, że mają  o niej bardzo dobre zdanie. Jak powiedziały: „jest krótka, ale bardzo ciekawa”. Polecają ją dzieciom, młodzieży, a także dorosłym i starszym osobom.