"Poznaj Pettsona i Findusa" Filia nr 5 Pabianice

Podczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11 oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach poznały przygody sympatycznych bohaterów książek Svena Nordqvista. Tym razem omówiliśmy "Poznaj Pettsona i Findusa". Lektura bardzo się dzieciom spodobała, ponieważ jednymi z postaci był zabawny kot i gadające kury. Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda gospodarstwo i co można robić na farmie. Dzięki temu klubowicze dowiedzieli się, skąd bierze się mleko oraz warzywa, które potem dostępne są w sklepach. Na zakończenie wykonaliśmy wspólnie koty metodą origami. Wykorzystując dwa kwadraty każdy stworzył swojego wyjątkowego mruczka.

Paula Michalska

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach