Warning: getimagesize(D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\images\joomgallery\details\galerie_dkk_2\mbp_w_pabianicach_fb5_50\may_smok_fumino_1487\dziki_opowiadaniu_dzieci_przekonay_si_ze_nikogo_nie_mozna_ocenia_po_pozorach_1_20170324_1266450819.j) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in D:\xampp\htdocs\www\wimbp\dkk\components\com_joomgallery\helpers\html\joomgallery.php on line 1054

"Mały smok Fumino" w Filii 5 w Pabianicach

W lutym klubowicze z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11, Niepublicznego Przedszkola Czarodziejska Akademia oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach zapoznali się z książką Stefana Milu „Mały smok Fumino”. Wysłuchując opowieści o rodzinie smoków, które po przeprowadzce do nowego domu próbowały zaprzyjaźnić się z resztą mieszkańców lasu, dzieci dowiedziały się, że nie powinno się nikogo oceniać po pozorach. Można takim zachowaniem niezwykle kogoś skrzywdzić i sprawić, że będzie czuł się samotny. Rozmawialiśmy również o tym, jakie konsekwencje niesie ze sobą kłamstwo. Wesołym zakończeniem spotkania były wspólnie wykonane z papieru i bibuły smoki ziejące ogniem.

Paula Michalska, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach